Informasjonsmøte på Dokka om eiendomsskatten

Synnfjell Hytteeierforening

|

Det er nok ikke bare hytteeierne i vårt område som er i mot eiendomsskatten.

Mange av våre medlemmer mener det er synd at vi ikke har stemmerett i Kommunen. Vi får både e-poster og telefoner fra medlemmer som engasjerer seg. En av disse fortalte at han ringte til ordføreren for å bli orientert om saken. Han var først og fremst svært irritert over de høye takstene. I andre kommuner der eiendomsskatten er innført, er takstene mye lavere mente han å vite. Han kunne absolutt betale en tusenlapp eller to, men når beløpet ligger mellom fem til ti tusen kroner, synes han det var drøyt, i alle fall når han ikke hadde påvirkningsmulighet. Han ble ikke imponert over svaret fra ordføreren!
Vi har hørt følgende utsagn: «Øker de eiendomsskatten med en promille, ligger hytta mi dagen etter på finn.no»
5E465724-65C7-4C67-B6FF-72CFB8EC9B38_1_201_a
Dato: Skjærtorsdag 6. april 2023  Tidspunkt: kl 1000 (Møt i god tid for registrering)  Sted: Synnfjellporten 
IMG_0921
Vil du gjøre en innsats i styret for hytteeierforeningen? Det velges styre på årsmøtet 6. april. Valgkomitéen vil gjerne ha kontakt med deg hvis du er interessert i å gjøre...
IMG_0848
Dato: Skjærtorsdag 6. april 2023  Tidspunkt: kl 1000 (Møt i god tid for registrering)  Sted: Synnfjellporten  Saker: Åpning av møtet  Dagsorden for årsmøtet ifølge vedtektene:  1. Styrets årsberetning  2. Styrets...