Synnadalen Hytteeierforening klager på Synnfjellstugua

Synnfjell Hytteeierforening

|

Vi er gjort kjente med at den andre, noe eldre men mye mindre (vi har forlengst over 200 betalende medlemmer) hytteeierforeningen i vårt oppråde, Synnadalen Hytteeierforening har sendt en klage (se vedlagt fil) til Nordre Land kommune. Som dere ser omhandler den Synnfjellstugua.

Vi har lenge arbeidet for realisering av Synnfjellstugua, og har støttet arbeidet til Synnfjelløypene i denne saken, som i andre saker, på mange måter. Vi er positivt innstilt til både Synnfjellporten og Synnfjellstugua. Vi ønsker og tror at begge har livets rett, og at de begge sammen med god hotelldrift, og noe av norges beste skiløyper i tillegg til en brukbar alpinbakke, vil i enda større grad glede våre medlemmer og de som er her oppe på besøk.

Som i alle andre saker ønsker vi gjerne kommentarer fra våre medlemmer på vårt arbeid, gjerne med veiledning og ønsker om prioriteringer, og om veien videre for vårt fantastiske fjellområde. Sammen bør vi klare å gjøre området vårt til et fristed der alle trives og har aktivitetsmuligheter i tillegg til møteplasser.

Synnfjell
Formannskapet behandlet i møte 28. november budsjett for 2023. Det var forslått høy økning i VA kostnadene for hytteeiere i Synnfjell øst. Dette ble vedtatt av Formannskapet og skal endelig...
Varmepumpe
Strømprisene har vært et hett tema i hele 2022. Så lenge de fleste statlige støtteordningene ikke omfatter fritidsboliger, går mange hytteeiere en usikker vinter i møte. Selv om det tidvis...
Julebord
Julebuffet på Synnfjellporten – fantastisk god julemat i superhyggelige omgivelser. Det fortsatt mulighet to lørdag, den 3 og 10 Desember. På lørdag var vi en gjeng på 12 stk pluss...